تغییر صاحب امتیاز شناسه آی آر

توجه داشته باشید در صورتی که از قبل در سامانه nic.ir دارای پروفایل کاربری یا همان هندل بوده اید می بایستی مراحل زیر را حتما قبل از ثبت دامنه انجام دهید :
ابتدا از سامانه nic.ir وارد هندل کاربری خود شوید و سپس از منوی بالا ، سمت چپ بر روی گزینه "مشخصه های شناسه" کلیک کنید.
در صفحه جدید در وسط صفحه دکمه ای به نام "مدیریت رابطه های مجاز »" وجود دارد، بر روی این دکمه کلیک کنید تا صفحه مورد نظر برای شما ظاهر شود.
سپس در صفحه جدید همانند تصویر زیر گزینه "صاحب امتیاز" دامنه را برابر خودم و نمایندگان قرار دهید و بر روی دکمه اعمال کلیک و در انتها در پرتال شرکت اقدام به ثبت دامنه خود کنید.

متاسفانه بدلیل پیچیدگی مراحل کاری در سایت nic.ir برخی از کاربران نسبت به تغییر صاحب امتیاز شناسه دچار شک و ترید هستند ، که این شک بدلیل نا آگاهی آنها میباشد.

توضیح :تغییر صاحب امتیاز شناسه به معنی انتقال دامنه به فرد و یا شناسه دیگر نمیباشد و تنها به معنی این است که شناسه های دیگر و یا نمایندگان نیک میتوانند برای من دامنه ای را ثبت کنند و شناسه من را بعنوان صاحب امتیاز آن قرار دهند.

پس از این نظر اطمینان کامل داشته باشید.

درباره رابط مالی هم دقیقا به همین شکل میباشد در هنگام تمدید دامنه و یا انتقال دامنه شما با معرفی یک شناسه از نمایندگان نیک و یا شناسه ما بعنوان رابط مالی به سایت نیک اجازه میدهید که این شناسه ها که قدرت پرداخت آنلاین وجه دامنه را دارند بصورت آنلاین هزینه تمدید و یا انتقال شناسه شما را پرداخت نمایند.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

انتقال مالکیت دامنه و فروش آن

نکته : توجه داشته باشید که هر 2 طرف یعنی صاحب امتیاز فعلی و متقاضی جدید باید رابط های مجاز خود را...